Kardiolog Bieruń

W dzisiejszych czasach problemy z sercem zaczynają mieć coraz młodsze osoby. Stres związany ze szkołą lub pracą, zła dieta, błędne nawyki – to tylko niektóre z przyczyn takiego stanu rzeczy. Ważne jest, by pamiętać, że dolegliwości ze strony serca są wyjątkowo poważnym problemem bez względu na wiek pacjenta, dlatego też jeśli zauważyliśmy u siebie niepokojące objawy, powinniśmy czym prędzej zgłosić się do specjalisty.

Kiedy pójść do kardiologa?

Kardiolog Bieruń udziela pomocy zarówno osobom ze zdiagnozowanymi już chorobami serca, jak również przeprowadza badania kontrolne, mające na celu znalezienie przyczyny dolegliwości.

Pacjenci zgłaszający się do lekarza kardiologa najczęściej skarżą się na szybkie męczenie się, palpitacje czy też kołatanie serca, uczucie kłucia za mostkiem, lub problemy z układem krążenia. Warto jednak pamiętać, że wiele chorób serca objawia się także w sposób mniej charakterystyczny, np. nadmierną potliwością czy dusznościami. Konsultacja kardiologiczna powinna w takich przypadkach nastąpić po wykluczeniu dolegliwości niezwiązanych z sercem.

Jakie badania wykona kardiolog?

Zarówno pacjentom ze skierowaniem, jak i przyjętym prywatnie kardiolog Bieruń oferuje całą gamę badań, mających na celu zdiagnozowanie i wyleczenie ich choroby.

W zależności od pacjenta i badań wykonanych u niego wcześniej, na początku zlecone zostanie najprawdopodobniej przeprowadzona podstawowa diagnostyka krwi (ciśnienie, morfologia, kreatynina, lipidogram itp.). Na podstawie uzyskanych wyników lekarz zdecyduje o dalszym postępowaniu.

Do bardziej zaawansowanej grupy badań, na jakie kardiolog skieruje pacjentów po podstawowej diagnostyce należą między innymi takie badania jak EKG, Holter EKG oraz ABPM, Echo serca, próba wysiłkowa czy RTG klatki piersiowej.

Dlaczego warto skonsultować się z kardiologiem?

Choroby serca wciąż są jedną z głównych przyczyn zgonów w naszym kraju. Tymczasem sporą liczbę pacjentów udałoby się uratować, gdyby nie zatajali oni objawów podczas podstawowej konsultacji z internistą, lub wręcz całkowicie nie ignorowali choroby.

Kardiolog Bieruń jest lekarzem, u którego wizyty absolutnie nie należy się obawiać. Większość badań kardiologicznych jest całkowicie bezbolesna, a te które są inwazyjne przeprowadza się w znieczuleniu. Konsultacja kardiologiczna pozwoli z kolei na szybkie znalezienie dolegającego nam schorzenia, co nierzadko może oznaczać nawet uratowanie życia.

Komentarze